ساعات کاری : شنبه تا پنج شنبه : 9:00 صبح تا 22:00 شب

info@aloparcham.com

پرچم تبلیغاتی

پرچم تبلیغاتی

پرچم ها تکه پارچه هایی هستند که برای نشان دادن ملیت یا برای مستقل کردن مفهوم یا نمادی خاص به بیننده مورد استفاده قرار میگیرند.

پرچم ها علاوه بر اینکه برای یک شرکت یا برند مهم و ضروری هستند برای نشان دادن رسمیت نماد خود و رساندن شعار خود به بیننده حائز اهمیت هستند.

پرچم تبلیغاتی به چند دسته تقسیم بندی می شود :

1. پرچم ریسه ای که از ساتن تمام رنگی استفاده شده است و در تمام ریسه به صورت تک رنگ و یا الوان تهیه می شود.

پرچم ریسه ای در سه مدل متفاوت پرچم تبلیغاتی مستطیل ، مثلث و یا مستطیل دور گرد تولید می شود.

2. پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده که در دو مدل بر روی پارچه ساتن و یا مخمل چاپ می شود و عموما به صورت چاپ دیجیتال صورت می پذیرند.

3. پرچم رومیزی نیز مانند پرچم تشریفات روی پارچه ساتن و یا مخمل چاپ می شود و چاپ صورت پذیرفته روی آن سیلک ، دیجیتال و یا گلدوزی می باشد.

4. پرچم دستی را می توان جزو ارزان ترین نوع پرچم دانست که برای تبلیغات کاربرد دارد. در تولید پرچم دستی می توان از پارچه ساتن ، کاغذ گلاسه و یا کاغذ تحریر استفاده نمود.

 

بیشتر بخوانید: چاپ پرچم در کرج 

انواع چاپ روی پارچه به چند دسته تقسیم می شود :

  • چاپ قالبی
  • چاپ استنسیل
  • چاپ باتیک
  • چاپ حرارتی
  • چاپ سیلک
  • چاپ دیجیتال

1. چاپ سیلک :

این نوع از چاپ به صورت دستی توسط استادکاران حرفه ای تولید می شود که دارای مراحل متعددی می باشد.

الف) مرحله اول کار آماده سازی لوگو برای چاپ سیلک می باشد که با نرم افزارهای متعدد طراحی و آماده سازی می شود و با بالاترین کیفیت روی پارچه چاپ می شود و پس از ان رنگ بندی آرم ها از هم جدا شده و توسط دستگاه پلاتر بر روی کاغذهای مخصوص چاپ گرفته می شود.

ب) بعد از اتمام کار در واحد طراحی فیلم های چاپ شده به کارگاه چاپ ارسال می شود و به واحد شابلون سازی تحویل داده می شود در این حالت از فیلم های چاپ شده با تابش نور شابلون مورد نظر تولید می شود.

پ) پس از شست و شو شابلون را به واحد آماده سازی جهت چاپ تحویل می دهندکه آنها در این مرحله ایرادات موجود در شابلون را رفع کرده و آماده چاپ می کنند و به واحد چاپ تحویل می دهند.

ت) مرحله بعد ساخت رنگ طرح های مورد چاپ می باشد که به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی با ترکیب رنگ های مختلف به دست می آید و به واحد چاپ ارسال می شود.

ث) مرحله بعدی برش پارچه برای پرچم های مورد نظر می باشد که بسته به سایز و نوع پارچه سفارش برش داده می شود.

ج) پس از آماده سازی شابلون ، رنگ و پارچه، تولیدی شروع به چاپ آرم مورد نظر می کند.

چ) بعد از چاپ و خشک شدن رنگ پرچم ها وارد مرحله خیاطی می شوند و دوخت بر اساس نوع پرچم صورت می پذیرد و سپس بسته بندی و تحویل پرچم های تبلیغاتی صورت میگیرد.

2. چاپ قالبی :

چاپی است که به وسیله قالب و با تراشیدن طرح روی چوب انجام میشود. به این صورت که طرح مورد نظر را به صورت برجسته روی چوب تراش میدهند و قالب به دست آمده را به رنگ آغشته می کنند و در محل مورد نظر روی پارچه یا نمد می فشارند.

از ایراد این نوع طرح ها ضمخت و نامنظم بودن می باشد.

3. چاپ استنسیل :

ورقی از جنس فلزات یا موادی نظیر پلاستیک هستند که طرح را روی آن برش داده و سپس روی پارچه قرار میدهند و رنگ را روی آن میکشند .این چاپ هم مانند چاپ قالبی ظرافت ندارد.

4. چاپ باتیک:

در این نوع از چاپ از قلم مخصوصی استفاده می شود و در سطح بین المللی کاربرد دارد و بیشتر جنبه هنری دارد و در کارهای فانتزی و گران قیمت به کار برده می شود.

5. چاپ دیجیتال :

این روش به طراحان لباس این امکان را میدهد تا ایده های خود را به راحتی و در کمترین زمان و با هزینه های کم اجرا نمایند.

چاپ دیجیتال به معنی آن است که از طریق آن یک عکس یا فایل خطی را بدون محدودیت رنگی به مرحله اجرا درآورد.

6. چاپ حرارتی :

یکی از بهترین روش های چاپ بر روی اشیاء به حساب می آید و اساس کار آن بر پایه تصعید مواد بوده و با این کار جوهر از کاغذ مخصوص به جنس مورد نظر منتقل می شود.

کیفیت چاپ در این نوع از چاپ بالاست و بعد از چاپ طرح پاک نخواهد شد و سطوح چاپ شده نیز قابل شستشو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *